Header

Peavy, Greg Principal
Simmons, Chadwick Assistant Principal
Fielding, Candida Assistant Principal
Jones, Vicki Assistant Principal
Peterman, Sonya Assistant Principal for Instruction
Wynn, Scott Assistant Principal

Adams, Dyron Physical Education Teacher
Allen, Victoria Special Education Teacher, English Language Arts
Anderberg, Brittany Special Education Teacher, Mathematics
Ball, Monica English Language Arts Teacher
Barnett, Brian Drama Teacher
Barronton, Tristian Special Education Teacher
Basby, William Special Education Teacher
Baston, Kristi Special Education Teacher, English Language Arts
Belcher, Meredith Special Education Teacher, Science
Blalock, Mara Special Education Teacher, Science
Blalock, Virgil Agriculture Teacher
Boone, Matthew Social Studies Teacher
Branch, Katherine English Language Arts Teacher
Broome, Millie Special Education Department Chair
Burley, Heather Northside High
Carter, Jea-Otiss Chorus Teacher
Christopher, Jamie Science Teacher
Clarke, Angienell Science Teacher
Coker, Amanda Counselor
Collins, Tenia Special Education Teacher, English Language Arts
Combs, Gloria Social Studies Teacher
Cooper-Jones, Adrianna English Language Arts
Couillard, Sandi Business and Technology/Department Chairperson/Work-Based Learning Coordinator
Crosby, Douglas Science Teacher
Darby, Matthew Agriculture Education Teacher
Dismuke, Kimberly English Language Arts Teacher
Dunbar, Justin Graphic Design Teacher
Duncan, Pamela Counselor
Dykes, Jennifer Counselor
Ellis, Linda Special Education Teacher, Social Studies
Estes, Marcus Physical Education Teacher
Fincher, Maryann Science Teacher
Fletcher, Lucus Industrial Arts Teacher
Flores, Courtney Media Specialist
Fox, Ashleigh Physical Education Teacher
Frazier, Richard Drama and Dance Teacher
Gilchrist, John Mathematics Teacher
Gravely, John English Language Arts Teacher
Herron, Chuck Band Teacher
Hilton, Laura World Languages Teacher
Hobbs, Adrian English Language Arts Teacher
Howard, Torrey Northside High
Jackson, Renet World Languages Teacher
Jessup, Carla ECE Teacher/ Eagle Preschool Director
Johansen, David Special Education Teacher, Mathematics
Johnson, Christi Science Teacher
Jolissaint, Maj. Dennis AFJROTC Instructor
Jolley, Traci Business Education Teacher
Jones, Jennifer Mathematics Teacher
Jones, Mollie Mathematics Teacher
Jones, Vicki Assistant Principal
Kinsler, Kevin Athletic Director
Kinsler, Tyler Social Studies Teacher
Lane, Rusty Science Teacher
Leahy, Patrick Social Studies Teacher
Lowery, Brendolyn English Language Arts Teacher
Massee, Jill Family and Consumer Sciences Teacher
Masters, John Art Teacher
McDavis, Kelvin Social Studies Teacher
McSwain, Janann Social Studies Teacher
Mobley-Luke, Lisa Business and Information Technology
Murphy, Patrick Mathematics Teacher
Myers, Andrea Mathematics Teacher
Newberry, Virginia Social Studies teacher
Nicolou, Edelma World Languages Teacher
Nix, Cherri Science Teacher
Oakley, Philip Social Studies Teacher
Ogletree, Patricia Mathematics Teacher
Pope, Nathan Physical Education Teacher
Ramirez, Joanna World Languages Teacher
Rankin, Debra GNETS
Rees, Leslie English Language Arts Teacher
Reeves, Christopher Physical Education Teacher
Rhodes, MSgt. Marion AFJROTC Instructor
Ring, Melissa Social Studies Teacher
Robinson, Brittany English Language Arts Teacher
Robinson, Kevin Special Education, Interrelated Teacher
Ross, Olivia Science Teacher
Said, Kristie MOID Teacher
Said, Sam Mathematics Teacher
Sauls, Laura AFJROTC Instructor
Sayles, Daniel Science Teacher
Simon, Matthew Special Education Teacher
Skiles, Apryl Special Education Teacher
Smith, Daniel Social Studies Teacher
Smith, Tiffany Mathematics Teacher
Spires, Johnna Business & Technology Teacher
Staalner, Erik Mathematics Teacher
Stahl, Shelley English Language Arts Teacher
Stahl, Tom Science Teacher
Stewart, Kimberly Social Studies Teacher
Tate, Vanessa ESOL Teacher
Taylor, Katherine Social Studies Teacher
Thompson, Doug English Language ArtsTeacher
Tidwell, Brad Social Studies Teacher
Tierce, Kylie Mathematics Teacher
Tignor, Elaine Marketing Education Teacher
Tiller, Katrina Mathematics Teacher
Timmerman, Jacob Social Studies Teacher
Turner, Richard Special Education Teacher
Vinson, Jeremy Mathematics Teacher / Bowling Coach
Walker, Carita English Language Arts Teacher
Walker, Paulette Special Education Teacher, English Language Arts
Watson, Zachary Northside High
Whatley, William World Languages Teacher
Wilkerson, Jessica Paraprofessional
Womack, Brandi Science Teacher
Wright, Joi Mathematics Teacher
Wynn, Scott Assistant Principal
Zavetz, Lori Social Studies Teacher

Dollar, Jennifer Bookkeeper
Faiella, Tarah Parent and Family Engagement Coordinator
Ferguson, Kim Secretary
Harris, Ariel Paraprofessional
Hedden, Lynne Counselor's Secretary
Herrington, Carolyn Paraprofessional
Ludicke, Traci Northside High Media Clerk
Rogers, Janet Paraprofessional

Hodge, Andrea School Test Coordinator/Guidance Counselor
Strong, Karen Counselor